Yazım Kuralları

Android için Eğitim Uygulaması
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 2.0 MB
  • Version 1.1
  • Dil Türkçe
  • Firma Yergök
TDK'dan alınan güncel bilgiler ışında düzenlene uygulama Yazım Kurallarından örneklemeler ile eksikliklerinizi kolayca giderebilirsiniz.

TDK'dan alınan güncel bilgiler ışında düzenlene uygulama Yazım Kurallarından örneklemeler ile eksikliklerinizi kolayca giderebilirsiniz. 

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamayı tüm android cihazlarınızda sorunsuzca kullanabilirsiniz. İmla kurallarında hiçbir eksiklik bulunmayan uygulamaya kısaca Android İmla Kılavuzu diyebiliriz. Öğrenci ve öğretmenlerin severek kullanacakları uygulama Yazım kuralları konusunda ki tüm eksikliklerinizi gidermenize yardımcı olacaktır.

Uygulamanın içeriğinde aşağıdaki başlıklar altında bilgiler sunulmuştur:

Ayrı Yazılan Birleşik Kelimeler, Pekiştirmeli Sözlerin Yazılışı,Ek Fiilinin Yazılışı, Mastarlara Gelen Eklerin Yazılışı
Fiil Çekimi ile İlgili Yazılışlar, Bulunma Durumu Eki -da / -de / -ta / -te'nin Yazılışı, İle'nin Yazılışı, Bağlaç Olan ki'nin Yazılışı, Bağlaç Olan da, de'nin Yazılışı, Soru Eki mı, mi, mu, mü'nün Yazılışı, Hece Yapısı ve Satır Sonunda,Kelimelerin Bölünmesi, İkilemelerin Yazılışı, Noktalama ve Diğer İşaretler, Kısaltmalar Dizini, Alıntı Kelimelerin Yazılışı, Ünsüz Türemesi, Ünsüzlerin Nitelikleri, Ünlü Daralması,Uzun Ünlü, Kısaltmalar, Noktalama İşaretleri (Açıklamalar), Yabancı Özel Adların Yazılışı, Deyimlerin Yazılışı, Bitişik Yazılan Birleşik Kelimeler, Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler, Sayıların Yazılışı, Ünsüz Uyumu, Ünlü Düşmesi, Küçük Ünlü Uyumu, Büyük Ünlü Uyumu, Düzeltme İşareti, Ünlülerin Nitelikleri, Ses, Harf ve Alfabe

Daha Fazla Göster
Yazım Kuralları indir